Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το street Volley της ΕΣΠΕΠ στη Νεμέα.

 

 

Με επιτυχία και τη συμμετοχή πέρα των 200 μικρών παιδιών, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 21 Οκτωβρίου το τουρνουά Street Volley της ΕΣΠΕΠ στη Νεμέα, με τη συνεργασία του Δήμου Νεμέας και του τοπικού συλλόγου Α.Σ. ΝΕΜΕΑΣ.

Στο τουρνουά δόθηκε η ευκαιρία στα μικρά παιδιά της περιοχής, καθώς και των αθλητικών ακαδημιών των συλλόγων Α.Σ. ΝΕΜΕΑΣ, Α.Π.Σ. ΚΟΡΙΝΘΟΣ, Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ, Α.Ο. ΦΙΛΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ και ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, να παίξουν βόλεϊ στην κεντρικά πλατεία και να ενημερωθούν στην κατάμεστη αίθουσα του Δημαρχείου, από τον Διατροφολόγο κ. ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗ Π. για την Αθλητική Διατροφή και την οδοντίατρο κ. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Γ. για την Στοματική Υγιεινή.

Μετά το πέρας των αθλητικών δράσεων, οι μικροί αθλητές επισκέφτηκαν το αρχαιολογικό Μουσείο της Αρχαίας Νεμέας, όπου ξεναγήθηκαν και ενημερώθηκαν από τον αρχαιολόγο για τα ευρήματα και τις συλλογές του.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ 21-22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017 Εθνικών Κατηγοριών

ΚΥΡΙΑΚΗ

15-10-2017

ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

17.00

Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ

-

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ     Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΚΤΕΝΑΣ-ΚΟΥΓΙΑΣ-ΛΙΟΝΤΟΥ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

20-10-2017

ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ

18.00

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ

-

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ LEAGUE CUP

ΟΝΟΠΑΣ-ΜΟΥΛΑ ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ

21-10-2017

ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ

18.00

ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ

-

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ LEAGUE CUP

ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ-ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΥ-ΛΙΟΝΤΟΥ-ΚΟΥΓΙΑΣ-ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ

22-10-2017

ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ

18.00

ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ

-

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ        LEAGUE CUP

ΓΕΡΟΘΟΔΩΡΟΣ-ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ-ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

Γιορτή του Βόλεϊ στην πλατεία της Νεμέας.

Η Ε.Σ.ΠΕ.Πελοποννήσου, σε συνεργασία με τον Δήμο Νεμέας και το τοπικό σωματείο του Α.Σ. ΝΕΜΕΑΣ, συνδιοργανώνουν το πρωί του Σαββάτου 21 Οκτωβρίου 2017 το 1ο τουρνουά Street Volley, δίνοντας την δυνατότητα στη Νεολαία της Νεμέας και των αθλητών των όμορων ακαδημιών που θα συμμετέχουν, να παίξουν και να χαρούν το βόλεϊ.

Παράλληλα στο πρόγραμμα, εκτός των αθλητικών δράσεων, περιλαμβάνετε και Ενημέρωση στους συμμετέχοντες από Επιστήμονες, για την Στοματική Υγιεινή και Διατροφή, καθώς επίσης και επίσκεψη σε Αρχαιολογικούς χώρους της περιοχής, συνδυάζοντας τον Αθλητισμό με τον Πολιτισμό και την Ενημέρωση, που αποτελούν άρρηκτα συνδεδεμένα και πρωταρχικός στόχος του νέου Δ.Σ. της Ένωσης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ 21-22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017 για τα Πρωταθλήματα Εφήβων & Νεανίδων.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ 21-22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

22/10/2017

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ

21.00

Α.Ε.Π. ΟΛΥΜΠΙΑΣ

-

Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ                         Ε

ΠΕΤΟΥΣΗΣ Ν. - ΚΑΛΛΙΑΝΟΥ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

21/10/2017

ΤΟΦΑΛΟΣ

20.30

Α.Γ.Σ.Π. ΘΗΣΕΑΣ

-

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΠΕΤ/ΣΗ 2013        Ε  

ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΑΓΓΑΡΑ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

22/10/2017

ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ

18.00

Γ.Α.Σ. ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ

-

Γ.Σ. ΑΡΓΟΥΣ                           Ε

ΑΝΑΒΑΛΕΤΑΙ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

21/10/2017

ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

15.30

Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ

-

Γ.Ε. ΝΑΥΠΛΙΟΥ                        Ν

ΤΣΟΧΑΣ - ΣΠΙΝΑΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

21/10/2017

ΝΑΥΠΛΙΟΥ

15.00

Α.Ο. ΟΙΑΞ

-

Γ.Α.Σ. ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ              Ν

ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ - ΜΠΟΥΚΟΥΡΑ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

21/10/2017

ΑΡΓΟΥΣ

13.00

Γ.Σ. ΑΡΓΟΥΣ

-

Α.Σ.Π. ΚΟΡΙΝΘΟΣ                  Ν

ΚΤΕΝΑΣ - ΚΟΣΜΑΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

21/10/2017

ΠΑΡΑΛΙΑΣ

15.00

Ν.Ο.Κ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ

-

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ.                  Ν

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ - ΜΟΥΡΑΤΗ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

22/10/2017

ΠΑΡΑΛΙΑΣ

19.30

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ

-

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ.                  Ν

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ - ΒΟΓΟΠΟΥΛΟΥ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

21/10/2017

ΚΑΤΩ ΑΧΑΙΑΣ

15.30

Α.Ο. ΑΣΤΕΡΙΑ ΑΧΑΙΑΣ

-

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε.                      Ν

ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗ – ΓΚΟΛΦΗΣ          

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

22/10/2017

ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

18.00

Φ.Ο.Ν. ΟΜΟΝΟΙΑ

-

Α.Σ.Π. ΑΠΟΛΛΩΝ                   Ν

ΜΑΜΜΟΥ-ΔΑΝΙΑ                        

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

21/10/2017

ΚΟΥΚΟΥΛΙ

19.00

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ

-

Α.Ε.Π. ΟΛΥΜΠΙΑΣ                   Ν

ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ-ΤΖΟΥΝΟΠΟΥΛΟΥ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

22/10/2017

ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

18.30

Α.Σ. ΚΟΡΟΙΒΟΣ

-

Α.Ο. ΑΙΟΛΟΣ                         Ν

ΣΙΑΚΑΒΕΛΛΑΣ – ΓΛΩΣΣΙΔΗΣ        

 
                 

Αγωνιστικό Πρόγραμμα Κατηγοριών 2017-2018

Ανακοινώνεται το αγωνιστικό πρόγραμμα όλων των κατηγοριών για το 2017-2018. 

Μπορείτε να κατεβάσετε τα σχετικά αρχεία στους παρακάτω συνδέσμους. Τα αρχεία του αγωνιστικού προγράμματους είναι τύπου word.

 

Σε λίγες ημέρες θα ενημερωθεί και η σχετική ενότητα του προγράμματος όλων των κατηγοριών στην αριστερή μπάρα πλοήγησης

 

Περισσότερα...

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 14 & 15 /10/2017

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ 14 & 15 /10/2017

ΕΦΗΒΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ

-

Α.Γ.Σ.Π. ΘΗΣΕΑΣ              ΕΦ.

0-3

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΠΕΤ/ΣΗ 2013

-

Γ.Α.Σ. ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ      ΕΦ.

0-3

Γ.Σ. ΑΡΓΟΥΣ

-

Α.Σ.Π. ΑΠΟΛΛΩΝ              ΕΦ.

2-3

Γ.Σ. ΑΡΓΟΥΣ

-

Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ                  Ν.

1-3

Α.Σ.Π. ΚΟΡΙΝΘΟΣ

-

Α.Ο. ΟΙΑΞ                           Ν.

0-3

Γ.Α.Σ. ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ

-

Γ.Ε. ΝΑΥΠΛΙΟΥ                   Ν.

3-1

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ

-

Ν.Ο.Κ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ              Ν.

1-3

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ.

-

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ.             Ν.

0-3

Α.Ο. ΑΙΟΛΟΣ

-

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ            Ν.

0-3

Α.Ε.Π. ΟΛΥΜΠΙΑΣ

-

Α.Π.Σ. ΠΥΡΓΕΑΣ                 Ν.

3-0

Α.Σ.Π. ΑΠΟΛΛΩΝ

-

Α.Ο. ΑΣΤΕΡΙΑ ΑΧΑΙΑΣ         Ν.

3-0

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Γ.Ε.

-

Ε.Α. ΠΑΤΡΩΝ                      Ν.

2-3